Pet Evcil Hayvan Tüm Özellikleri

Bianko

Administrator
Yönetici

Pet oyun içerisinde size yoldaşlık eden kendine has özellikleri ve yetenekleri bulunan
karakterinizin yanında dolaşan evcil hayvanıdır.

1. Evcil Hayvan Pet Nasıl Alınır?

Moradon bölgesinde bulunan [Familiar Tamer] Kate (731,546) npc'sine sağ tıklayarak görevimizi alıyoruz. Görev karakteriniz 10. seviye olunca açılır.


10 adet Worm, 10 adet bandicot, 10 adet kecoon ve 10 adet bulcan kestikten sonra geri npc'ye gelip görevimizi veriyoruz.
Bize 1 adet Kaul's Egg ve 5 adet Familiar Summon eşyalarını verecek. Kaul's Egg evcil hayvanımızın birazdan doğacağı yumurta, Familiar Summon ise evcil hayvanımızı yanımıza çağıracağımız kağıt.Evcil hayvanımızı yumurtasından çıkarmak ve ona isim vermek için yine [Familiar Tamer] Kate npc'sine sağ tıklıyoruz ve en üstteki seçenek olan "Familiar Hatching and transform"a tıklıyoruz. Açılan pencerede Kaul's Egg eşyamıza sağ tık yapıyoruz ve yumurtamız doğacağı yere gönderilmiş oluyor. Burada sizden evcil hayvanınıza hangi ismi vereceğiniz istenir ve ismini de girdikten sonra ok diyerek evcil hayvanınızı size ilk hali olan Kaul şeklinde verecektir.Evcil hayvanımızı ilk görünüş şekli olan Kaul olarak bize veriyor.Şimdi sıra evcil hayvanımızı çağırmaya geldi, öncelikle evcil hayvanımızı envanterimizi "I" açıp ona sağ tıklıyarak onu üzerimize takıyoruz. Familiar Summon eşyasını sağ tıklayarak skill barımıza koyuyoruz ve kullanıyoruz evcil hayvanımız karakterimizin yanına çağrılıyor.
2. Evcil Hayvan Pet Özellikleri

Evcil hayvanın aynı karakterler gibi HP/MP, Attack/Defense/Resistance, Exp/Lv değerleri vardır. Fakat evcil hayvanlarda ek olarak Satiation (Doyma) özelliği vardır.


HP : Evcil hayvanın can değeri.
MP : Evcil hayvanın mana değeri.
Level : Evcil hayvanın mevcut seviyesi.
Attack : Evcil hayvanın saldırı gücü değeri.
Defense : Evcil hayvanın defans gücü değeri.
Satiation : Evcil hayvanın doyma değeri.
Exp : Evcil hayvanın mevcut deneyim puanı.
Resistance : Evcil hayvanın direnç değerleri

Tüm bu özelliklerden evcil hayvana özel olan Satiation (Doyma) özelliğini ufak bir açıklamak gerekirse; bu özellik evcil hayvanın doyma yani tabiri caizse karnının acıkma değeridir. Bu değer %0 a ulaştığında evcil hayvan açlıktan ölür, bu yüzden evcil hayvanın Satiation (Doyma) değerini sürekli yenilemek gerekir. Bu işlemi de, evcil hayvanın envanterini "P" tuşuna basıp açarak [Familiar Tamer] Kate Npc'sinden aldığınız yiyecekleri vererek besleyebilirsiniz.


Evcil hayvanın leveline göre acıkma değeri azalır, yani 1 level bir evcil hayvanla 40 level evcil hayvanın acıkma ve doyma değerleri farklıdır. 1 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf vererek %100 doyma değeri sağlar, fakat 40 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf yaklaşık %4.95 doyma değeri verir. Bu açıdan evcil hayvanınızın leveli yükseldikçe beslenme şeklide değiştirilmelidir. 1 level evcil hayvanın acıkma değeri yaklaşık 40 dakikada %0 olurken, 40 level bir evcil hayvanın bu değeri 2 saate kadar çıkabilir. Buna eş değer olarak da beslenme malzemesi yükseltilmelidir.

3. Evcil Hayvan Modları

Evcil hayvanın 3 çeşit modu vardır; A: Attack Modu, P: Defense Modu, L: Looting Modu.

Attack Modu : Evcil hayvanın sürekli saldırı yaptığı moddur. Sizin seçmiş olduğunuz canavara eğer kendi yetenekleri ile saldırmasını emrederseniz saldırır, ona saldırı emri vermeden sadece bu modda iken sizin saldırdığınız canavara da saldırır. (Dikkat edin canavarlar sizi bırakıp evcil hayvanınıza da hasar vurabilirler.)

Defense Modu : Evcil hayvanın güvende kaldığı moddur, sizin saldırdığınız canavarlara saldırmaz sadece yanınızda size refakat eder.

Looting Modu : Evcil hayvanın eşya toplama modudur. Bu modda evcil hayvan sizin veya partinizin öldürdüğü canavarların içinden çıkan eşyaları toplar.

4. Evcil Hayvan Skilleri ve Özellikleri

Evcil hayvanların tıpkı karakterler gibi skilleri vardır ve levelleri yükseldikçe daha farklı özellikli skilleri açılmaktadır.

Hasar Skilleri;

Designated Pet Attack : 1 Levelde kullanılabilir, kullanımda MP gitmez, bir canavara seçip tıkladığınızda evcil hayvanınız ona saldırır.

Slap : 10 Levelde kullanılabilir, 4 MP tüketir, canavarlara %120 hasar verir.

Razorsharp Toenail : 20 Levelde kullanılabilir, 10 MP tüketir, canavarlara %120 hasar ve ek olarak 50 hasar verir.

Heavy Attack : 30 Levelde kullanılabilir, 20 MP tüketir, canavalarlara sekme ihtimali olmayan bir hasar gerçekleştirir ve ek olarak 50 hasar verir.

Leg Bite : 40 Levelde kullanılabilir, 35 MP tüketir, canavarlara hasar verir ve onların hareket hızını %30 düşürme ihtimali olan bir hasar gerçekleştirir.

Strong Fang : 50 Levelde kullanılabilir, 50 MP tüketir, canavarlara %200 hasar verir.

Fatal Attack : 60 Levelde kullanılabilir, 75 MP tüketir, canavarlara sekme ihtimali olmayan %150 hasar veren bir saldırı gerçekleştirir ve ek olarak 200 hasar verir.